Mpgw9fi0qf6gju1f7wdz

Mixing with CUBASE

Steinberg Onaylı Sertifika Programı

  Derse Kayıt Olun

Miks becerilerinizi geliştirin, çalışmalarınızı belgelendirin!

'İyi müzik' için, iyi bir miks olmazsa olmaz! Tüm enstrumanların temiz bir şekilde duyulduğu, dengeli bir frekans dağılımına sahip, ses seviyesi düşük olmayan bir miks... Profesyonel bir sound... Hepimiz bunun peşinde koşuyoruz.

Miksaj, ses ve müzik teknolojileriyle uğraşan herkesin ilgisini çeken bir konu. Her geçen gün ekipler daralıyor, projeler daha çok bireysel çalışmalarla tamamlanıyor. Bilen-bilmeyen herkesin fikir beyan ettiği bu alanda doğru ve rafine bilgileri sizler için bir araya getirdim.

Toplam 413 dakikalık video ders, 58 video!

4 saat birebir online özel ders!

Bir yıl boyunca derse istediğiniz zaman erişebilir, tekrar tekrar izleyebilirsiniz.

Bu derse kayıt olduğunuz zaman Miks 101: DENGELER ve PANLAMA, Miks 102: DİNAMİK İŞLEMCİLER ve Miks 103: EQ eğitim programlarına erişiminiz açılacaktır. Dersleri profesyonel olarak kaydedilmiş bir proje üzerinde uygulamalı olarak anlatıyorum. Proje dosyalarını indirdikten sonra kendi miksinizi yapıp benden geri bildirim alabileceksiniz.

Yanlızca video derslerle yetinmeyeceksiniz. İnternet üzerinden gerçekleştireceğimiz birebir dersler sadece size özel olacak. Birlikte kararlaştıracağımız gün ve saatlerde bilgisayar karşısında bir araya gelerek çalışacağız. Kullanacağımız uygulama sayesinde görüntü, ses ve ekran paylaşımı yapabiliyoruz.


Neler Öğreneceksiniz?

1. Miks hakkında temel bilgiler
2. Seviye miksi ve panlama
3. Dinamik İşlemcilerin kullanımı: Gate, compressor, limiter/maximizer, multiband compressor
4. EQ (ekolayzer) türleri ve çalışma prensipleri
5. Farklı enstrumanlar için uygulamalı EQ kullanımı
6. Zaman bazlı Send Efektlerin Kullanımı: Reverb, Delay, Chorus, Flanger, Phaser...
7. Otomasyon
8. Çıktı alma
9. Klavye kısa yolları

Gereksinimler

Versiyon numarası farketmeksizin Cubase AI, Cubase LE, Cubase SX, Cubase Elements, Cubase Artist ve Cubase Pro yazılımlarından herhangi biri elinizin altında olursa siz de uygulama yapabilirsiniz. Gelişmiş özellikleri kullanabilmeniz açısından Cubase Pro tavsiye edilir.

Kimler Katılabilir?

1. Cubase yazılımını kullanarak miksaj öğrenmek isteyen herkes katılabilir.
2. Temel konular hakkında eksiklerini gidermek isteyen orta ve ileri seviye kullanıcılar için de uygundur.

Sormak istedikleriniz varsa e-postayla bana ulaşabilirsiniz. Çok kısa sürede geri dönüş yaparım: posta@borauslusoy.com


Taksitle ödeme imkanı var. Lütfen bu sayfanın en alt kısmına bakınız.


Eğitmen


Bora Uslusoy
Bora Uslusoy

Müzisyen, eğitmen ve prodüktörüm. The Musicians' Institute'ta ana enstrumanım olan gitar programını bitirdim. Berklee Müzik Okulu'nun online uzantısı olan berkleemusic.com'dan 'Studyo Prodüksiyon Uzmanı' sertifikası aldım. 2011'de Avid'in 'Train The Trainer' (Eğitmen Eğitimi) programına katılarak Avid sertifikalı Pro Tools Eğitmeni statüsü elde ettim. Aynı yıl Steinberg tarafından lisanslı Cubase eğitmeni unvanını aldım. Halen gitar, bas, armoni, kulak eğitimi, müzik prodüksiyonu, Pro Tools, Cubase, miks ve mastering dersleri veriyorum. Derslerim hem internet üzerinden birebir özel ders şeklinde; hem de çeşitli yüksekokul/üniversitelerin bünyesinde devam ediyor. Skype, Adobe Connect, Google Hangouts ve benzeri yazılımları kullanarak Türkiye'nin çok çeşitli yerlerindeki kişilere birebir uzaktan eğitim veriyorum.

Yayınlanmış olan beş adet gitar metodumun yanı sıra müzik üzerine sayısız dergi makalesi, ürün incelemeleri ve 'Nasıl Yapılır?' kılavuzları yazdım.

Eğitimciliğin yanı sıra uzun yıllardır, çeşitli grup ve sanatçılara prodüktörlük, miks ve mastering mühendisliği yapıyorum. Kendi adıma, iki adet solo albüm ve bir single yayınladım; filmler, belgeseller ve reklamlar için müzik ve ses tasarımı yapıyorum. Daha detaylı bilgi içib web sitemi inceleyebilirsiniz: borauslusoy.com


Sıkça Sorulan Sorular


Bu eğitim programı ne zaman başlar ve ne zaman biter?
Online video derslere hemen başlayabilir ve aboneliğiniz devam ettiği sürece devam edebilirsiniz. Bunlar tamamen bireysel yürütülen bir eğitimdir, çalışmayı ne zaman yapacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz. Birebir online dersleri ise birlikte kararlaştıracağımız gün/saatte gerçekleştireceğiz.
Bu eğitime ne kadar süreyle erişim hakkım var?
Bir yıllık periyotlarla aboneliğinizi yenileyebilir ve istediğiniz kadar devam ettirebilirsiniz. Aboneliğiniz devam ettiği süre boyunca siteye giriş yaparak videoları tekrar izleyebilir, çalışabilirsiniz. Mobil cihazlar dahil tüm cihazlarınızdan erişebilirsiniz.
Taksitle ödeyebilir miyim?
Evet, ders ücretini 375 TL'lik aylık taksitler şeklinde yapabilirsiniz. Toplam tutar 1,125 TL olacaktır. Taksitli ödeme seçeneğini tercih ettiğiniz takdirde, sertifikanız son taksidiniz ödendikten sonra tarafınıza teslim edilecektir.

""Türkçe içerik üretme konusundaki azminizi ve çalışmalarınızı ilgiyle takip ediyorum. Yabancı kaynakları da takip ediyorum, hiçbiri sizin video derslerinizin kalitesinde değil açıkçası, bunu da belirtmek isterim."

- Tezcan Koray, Elektronik ve Haberleşme Mühendisi, Müzisyen

Hemen Başlayın!