Xjv18kfqb2riisvhxr4w

MIXING WITH CUBASE

Steinberg Onaylı Sertifika Programı

  Derse Kayıt Olun

Miks becerilerinizi geliştirin, çalışmalarınızı belgelendirin!

'İyi müzik' için, iyi bir miks olmazsa olmaz! Tüm enstrumanların temiz bir şekilde duyulduğu, dengeli bir frekans dağılımına sahip, ses seviyesi düşük olmayan bir miks... Profesyonel bir sound... Hepimiz bunun peşinde koşuyoruz.

Miksaj, ses ve müzik teknolojileriyle uğraşan herkesin ilgisini çeken bir konu. Her geçen gün ekipler daralıyor, projeler daha çok bireysel çalışmalarla tamamlanıyor. Bilen-bilmeyen herkesin fikir beyan ettiği bu alanda doğru ve rafine bilgileri sizler için bir araya getirdim.

Toplam 280 dakikalık video ders, 41 video!

Bir yıl boyunca derse istediğiniz zaman erişebilir, tekrar tekrar izleyebilirsiniz.

Bu derse kayıt olduğunuz zaman Miks 101: DENGELER ve PANLAMA ile Miks 102: DİNAMİK İŞLEMCİLER eğitim programlarına erişiminiz açılacaktır. Dersleri profesyonel olarak kaydedilmiş bir proje üzerinde uygulamalı olarak anlatıyorum. Proje dosyalarını indirdikten sonra kendi miksinizi yapıp benden geri bildirim alabileceksiniz.

8 saat birebir online özel ders!

Yanlızca video derslerle yetinmeyeceksiniz. İnternet üzerinden gerçekleştireceğimiz birebir özel dersler sadece size özel olacak. Birlikte kararlaştıracağımız gün ve saatlerde bilgisayar karşısında bir araya gelerek çalışacağız. Kullanacağımız uygulama sayesinde görüntü, ses ve ekran paylaşımı yapabiliyoruz.

Neler Öğreneceksiniz?

1. Miks hakkında temel bilgiler
2. Seviye miksi ve panlama
3. Dinamik İşlemcilerin kullanımı: Gate, compressor, limiter/maximizer, multiband compressor
4. EQ (ekolayzer) türleri ve çalışma prensipleri
5. Farklı enstrumanlar için uygulamalı EQ kullanımı
6. Zaman bazlı Send Efektlerin Kullanımı: Reverb, Delay, Chorus, Flanger, Phaser...
7. Otomasyon
8. Çıktı alma
9. Klavye kısa yolları

Gereksinimler

Versiyon numarası farketmeksizin Cubase AI, Cubase LE, Cubase SX, Cubase Elements, Cubase Artist ve Cubase Pro yazılımlarından herhangi biri elinizin altında olursa siz de uygulama yapabilirsiniz. Gelişmiş özellikleri kullanabilmeniz açısından Cubase Pro tavsiye edilir.

Kimler Katılabilir?

1. Cubase yazılımını kullanarak miksaj öğrenmek isteyen herkes katılabilir.
2. Temel konular hakkında eksiklerini gidermek isteyen orta ve ileri seviye kullanıcılar için de uygundur.

Sormak istedikleriniz varsa e-postayla bana ulaşabilirsiniz. Çok kısa sürede geri dönüş yaparım: posta@borauslusoy.com


Taksitle ödeme imkanı var. Lütfen bu sayfanın en alt kısmına bakınız.


Eğitmen


Bora Uslusoy
Bora Uslusoy

Müzisyen, eğitmen ve prodüktörüm. The Musicians' Institute'ta ana enstrumanım olan gitar programını 'Gold Award' derecesiyle bitirdim. Berklee Müzik Okulu'nun online uzantısı olan berkleemusic.com'dan 'Studyo Prodüksiyon Uzmanı' sertifikası aldım. 2011'de Avid'in 'Train The Trainer' (Eğitmen Eğitimi) programına katılarak Avid sertifikalı Pro Tools Eğitmeni statüsü elde ettim. Aynı yıl Steinberg tarafından lisanslı Cubase eğitmeni unvanını aldım. Halen; Gitar, Bas, Armoni, Kulak Eğitimi, Müzik Prodüksiyonu, Pro Tools, Cubase, Miks ve Mastering eğitimlerimi; Türkiye'nin ve dünyanın çok çeşitli yerlerindeki kişilere, internet üzerinden video ders formatında ve birebir online özel ders şeklinde vermeye devam ediyorum. Yayınlanmış olan beş adet gitar metod kitabımın yanı sıra, müzik üzerine sayısız dergi makalesi, ürün incelemeleri ve 'Nasıl Yapılır?' kılavuzları yazdım.

Uzun yıllardır, çeşitli grup ve sanatçılara prodüktörlük, miks ve mastering mühendisliği yapıyorum. Halen ABD'nin Massachusetts eyaletinde, Boston şehrinde yaşıyorum ve dijital yapım şirketim bUMA RecordZ ile müzik yapım/dağıtım çalışmalarıma devam ediyorum. bUMA RecordZ ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. Kendi adıma, iki adet solo albüm ve bir single yayınladım; filmler, belgeseller ve reklamlar için müzik ve ses tasarımı yapıyorum. Daha detaylı bilgi için ise kişisel web sitemi inceleyebilirsiniz: borauslusoy.com


Sıkça Sorulan Sorular


Bu eğitim programı ne zaman başlar ve ne zaman biter?
Online video derslere hemen başlayabilir ve aboneliğiniz devam ettiği sürece devam edebilirsiniz. Bunlar tamamen bireysel yürütülen bir eğitimdir, çalışmayı ne zaman yapacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz. Birebir online dersleri ise birlikte kararlaştıracağımız gün/saatte gerçekleştireceğiz.
Bu eğitime ne kadar süreyle erişim hakkım var?
Bir yıllık periyotlarla aboneliğinizi yenileyebilir ve istediğiniz kadar devam ettirebilirsiniz. Aboneliğiniz devam ettiği süre boyunca siteye giriş yaparak videoları tekrar izleyebilir, çalışabilirsiniz. Mobil cihazlar dahil tüm cihazlarınızdan erişebilirsiniz.
Taksitle ödeyebilir miyim?
Evet, ders ücretini 375 TL'lik aylık taksitler şeklinde yapabilirsiniz. Toplam tutar 1,125 TL olacaktır.

''Bence siz bu işlere heves edip gönül vermiş ancak bilgi ve kaynak eksikliği yüzünden umutları kırılmış insanlara ve özellikle Türkiye'de yaşayan İngilizce bilmeyen insanlara yeni bir sayfa açıyorsunuz.'' Seyit Öztürk

"Bora Uslusoy ile yaptığımız kayıt teknolojileri ve Pro Tools dersleri, bu konuda olan güvenimi ve tecrübemi yüksek oranda arttırdı. Sadece kayıt ve program kullanımı değil muzikle ilgili her konuda yardımı, hoş sohbeti, mütevaziliği ve dürüstlüğü için minnet duyuyorum." - Tolga Aksoy, Gitarist (Komik Günler), Stüdyo Sahibi

"Bora Uslusoy gerçekten yılların tecrübesini online derslerine başarıyla aktarabilen bir meslektaşım. Ben de müzik teknolojileri alanındaki bilgilerimi onun sayesinde daha da geliştirme şanşı buldum." - Dr. Tolga Tem, Tennessee State University, ABD

"Bora Hoca'dan aldığım dersler sayesinde ilk olarak Pro Tools ve daha sonra Cubase programlarında müzik prodüksiyon aşamalarını öğrendim. Daha sonra yine onunla yaptığımız çalışmalarla; armoni bilgimi, gitar tekniğimi ve hatta vokal tekniğimi geliştirerek müzikal anlamda kendimi ifade edebileceğim geniş bir alana sahip oldum. Pek çok alanda yapmış olduğu çalışmaları ve farklı müzik tarzları, ses prodüksiyonu hakkındaki derin bilgisiyle bana ışık tutmakta." - Bugay Akyüz, Basist, Gitarist, Vokalist (Kendi ev stüdyosunda kayıt yapıyor)

''Bora Uslusoy ile yapmış olduğum çalışmalar; gitar teknikleri, genel müzik bilgisi, kayıt teknikleri konularında sağlam ve hızlı adımlar atmamı sağladı.'' - Soner Baloğlu, Gitarist, (ev stüdyosunda kendi kayıtlarını gerçekleştiriyor)

Hemen Başlayın!